Zamknij
Nowości - Biznes i polityka

Rusza VI edycja konkursu „Laury Magellana”

Witold Sokołowski, 2014-01-03 17:50:35

Rusza VI edycja konkursu „Laury Magellana”

Wizja, wytrwałość, zaangażowanie – to cechy współczesnego Magellana. Po raz kolejny Korporacja Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie szuka niezwykłych osobowości ze świata związanego z zarządzaniem. 16 grudnia 2013 ruszyła VI edycja prestiżowego konkursu „Laury Magellana”.


Do 14 lutego 2014 można zgłaszać kandydatury w kategoriach: Magellan Roku, Debiut Roku, Menadżer Roku. Ponadto po raz pierwszy w historii konkursu tytuł i wyróżnienie za Osiągnięcie Pozazawodowe Roku staje się kategorią otwartą, w których mogą brać udział nie tylko absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego.


- Rozpoczynamy poszukiwanie osób, które osiągnęły coś co wydaje się niemożliwe. Ludzi, którzy wykazali się magellanowską postawą zarówno w biznesie jak i poza nim. Jestem przekonany, że tak jak w poprzednich latach i w tej edycji znajdziemy równie ciekawych kandydatów, którzy zmieniają naszą rzeczywistość na lepszą – uważa Marek Dworak Prezes Korporacji UEK.


„Laury Magellana” po raz szósty


Pomysł zorganizowania konkursu powstał w 2008 roku. Od początku jego celem było promowanie wybitnych absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także Korporacji, która zrzesza ludzi otwartych na dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą. Co roku nagroda główna i tytuł Magellana Roku trafia do osoby lub zespołu realizującego projekt, który ma istotny i pozytywny wpływ na życie gospodarczo- społeczne Polski. Wśród dotychczasowych laureatów są między innymi takie osobistości jak: Prof. Leszek Balcerowicz za pomysł i uruchomienie „licznika długu publicznego” w Warszawie, a także Zygmunt Solorz-Żak i Tobias Solorz za największą transakcję przejęcia na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. W ubiegłym roku tytuł „Magellana Roku”, trafił do Ks. Jacka Stryczka, Prezesa Stowarzyszenia „Wiosna”, organizatora ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Zwycięzców tegorocznej edycji wyłoni jury w składzie: Prof. Ryszard Tadeusiewicz, Ryszard Petru, Solange Olszewska, Prof. Andrzej Chochół, Krzysztof Hołowczyc, Grzegorz Hajdarowicz, dr Dominika Salwa, a także Artur Zipf. Partnerem konkursu jest Malik Switzerland, Alior Bank, MK GROUP (wyłączny partner ds. PR). Patronat medialny nad imprezą sprawuje: Rzeczpospolita, Bloomberg, PAP, Luksus Portal, Sukces, Kurier UEK, Money.pl, dlaStudenta.pl.


Współcześni Magellani są wśród nas


Laureatów konkursu poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 14 marca 2014 roku. Kandydatów może zgłosić każdy, wystarczy wejść na stronę internetową www.laurymagellana.pl i wypełnić formularz konkursowy. Jak co roku statuetki trafią do wyjątkowych osobowości ze świata biznesu. Lista nagrodzonych pokazuje, że w Polsce nie brakuje współczesnych Magellanów. Ten konkurs daje możliwość wyróżnienia odkrywców i wizjonerów, którzy niczym słynny podróżnik zmieniają świat. Teraz jest szansa żeby ich pokazać. Warto ją wykorzystać.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...