Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

Politycy na Twitterze. Kto jest najpopularniejszy?

Witold Sokołowski, 2013-07-16 12:11:23

Politycy na Twitterze. Kto jest najpopularniejszy?

Janusz Palikot, Radosław Sikorski, Adam Hoffman, Donald Tusk i Jerzy Buzek to czołówka najbardziej popularnych polityków na Twitterze, wynika z badań przeprowadzonych przez platformę analityczną NapoleonCat.com. Lidera Ruchu Poparcia Palikota śledzi ponad 156 tys. osób. Ponad 100 tys. osób obserwuje jeszcze ministra Radosława Sikorskiego i posła Adama Hofmana.


Największą platformę mikroblogową świata najlepiej wykorzystują na razie politycy Platformy Obywatelskiej. Z 25 najczęściej obserwowanych profili związanych z politykami i partiami politycznymi, aż 11 należy do osób związanych z PO. Najbardziej otwarty na kontakty na Twitterze jest jednak Adam Hofman. Poseł Prawa i Sprawiedliwości obserwuje ponad 2 tys. osób, które równocześnie obserwują jego profil.


- Twitter stał się w Polsce popularny głównie dzięki wykorzystywaniu go do wymiany informacji i opinii miedzy dziennikarzami a politykami. Nie zawsze jednak popularność na Twitterze łączy się z aktywnością. Przykładem tego jest oficjalny kanał premiera Donalda Tuska, mało aktywny, choć śledzi go ponad 70 tys. osób - tłumaczy Oskar Berezowski, analityk NapoleonCat.com.


Najbardziej pracowici na Twitterze są z kolein Krzysztof Bosak (ponad 15 tys. tweetów) i Agnieszka Pomaska (ponad 10 tys.).


Infografika ilustruje aktywność profili do dnia 04.07.2013 Dane pochodza z platformy do zarządzania i analizy mediów społecznościowych www.NapoleonCat.com.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Kolejna odsłona kampanii Radia Złote Przeboje z Marcinem Prokopem

Już w poniedziałek, 6 marca br. rozpocznie się kolejna odsłona kampanii Radia Złote Przeboje pod hasłem ...

Łaciate wraca na ekrany i bilboardy!

Już od marca SM MLEKPOL wraca z dwiema kampaniami reklamowymi łaciatych wyrobów: mleka i serków ...

zanox i Affiliate Window łączą siły. W wyniku rebrandignu powstaje marka Awin

zanox, wiodąca w Europie sieć reklamy efektywnościowej, wraz z firmą partnerską Affiliate Window, z dniem 6 ...

Łukasz Bagiński:

[2017-06-25 21:01:12]

CIEKAWEEE http://hewti.pl

Łukasz Bagiński:

[2017-06-25 20:59:15]

fajne