Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

PiS na okładkach dzienników częściej obecny niż rząd

Witold Sokołowski, 2013-05-20 17:23:18

Słowa-klucze z dzienników ogólnopolskich w ubiegłym tygodniu koncentrowały się wokół polityki. Co ciekawe, „PiS” wystąpiło na pierwszych stronach więcej razy niż „rząd”. Najczęściej pojawiał się wyraz „Polska/polska” – zarówno jako rzeczownik, jak i przymiotnik – wynika z analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.


„Polska” znalazła się na czołówkach aż 42 razy, co więcej odmiany tego słowa sklasyfikowano na trzecim i czwartym miejscu zestawienia. 33-krotnie na pierwszych stronach wystąpił „PiS”, natomiast 22 razy – „rząd”. Dalsze pozycje należały do „pracy”, „życie” „Tusk” i „Warszawie”. Wysoka pozycja tego ostatniego miała związek między innymi z doniesieniami na temat programu „Mieszkanie dla młodych”. Rząd skierował ustawę do Sejmu, a dziennikarze porównywali rynki nieruchomości w wybranych miastach. Nazwa stolicy występowała także w kontekście tamtejszej Prokuratury Okręgowej, która wznowiła przesłuchania funkcjonariuszy BOR, dotyczące katastrofy smoleńskiej.


Najczęściej występujące słowo w ubiegłym tygodniu powiązane było z wieloma tematami. Głównie z gospodarką, czy energetyką, na przykład w kontekście planów poprowadzenia nowego gazociągu. „Polska” pojawiała się także w tekstach na temat kryzysu gospodarczego w Eurolandzie, czy kwestii zniesienia wiz do USA. Wysoka pozycja PiS-u związana jest z wynikami najnowszych sondaży, w których Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło partię rządzącą.


Analiza dotyczy tygodnia od 13 do 19 maja 2013.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Kolejna odsłona kampanii Radia Złote Przeboje z Marcinem Prokopem

Już w poniedziałek, 6 marca br. rozpocznie się kolejna odsłona kampanii Radia Złote Przeboje pod hasłem ...

Łaciate wraca na ekrany i bilboardy!

Już od marca SM MLEKPOL wraca z dwiema kampaniami reklamowymi łaciatych wyrobów: mleka i serków ...

zanox i Affiliate Window łączą siły. W wyniku rebrandignu powstaje marka Awin

zanox, wiodąca w Europie sieć reklamy efektywnościowej, wraz z firmą partnerską Affiliate Window, z dniem 6 ...

Łukasz Bagiński:

[2017-06-25 21:01:12]

CIEKAWEEE http://hewti.pl

Łukasz Bagiński:

[2017-06-25 20:59:15]

fajne