Zamknij
Nowości - RTV

Pierwsza w Polsce platforma audio na telefony komórkowe - Gaga Box

Witold Sokołowski, 2010-01-15 11:11:18

Pierwsza w Polsce platforma audio na telefony komórkowe - Gaga Box - jest już dostępna. Jej debiut poprzedzony był dwumiesięcznym okresem testów, do których zaproszeni zostali miłośnicy muzyki i radia. Dzięki Gaga Box użytkownicy, poprzez swoje telefony, uzyskują dostęp do szerokiej oferty muzyki i audycji emitowanych przez czołowych polskich nadawców radiowych.


Platforma oferuje 50 kanałów udostępnionych przy współpracy z takimi nadawcami, jak: RMF FM, Agora czy Polskie Radio. Jest to kolejne przedsięwzięcie kierowane przez Leszka Bogdanowicza twórcę Wirtualnej Polski i szefa projektu iTVP, realizowane wraz z pomysłodawcami koncepcji cyfrowej platformy audio - Robertem Ryszkowskim oraz Maciejem Skrzypczyńskim. Aplikację można pobierać ze strony http://www.gagabox.pl i przez pierwszy miesiąc użytkować całkowicie bezpłatnie.


- „Gaga Box nie jest nadawcą. Jest agregatorem oferty nadawców. Przy czym w odróżnieniu od "tradycyjnych" platform cyfrowych nie wykorzystujemy broadcastu, lecz dobrze znany z Internetu unicast, czyli strumieniowanie do każdego odbiorcy. Dodatkowo przy udostępnianiu oferty audio współpracujemy ściśle z nadawcami - Gaga nie jest zwykłym programem zbierającym w jednym miejscu istniejące w Internecie strumienie radiowe, lecz jest platformą zintegrowaną z systemami nadawców. To daje nam możliwość uzupełniania zagregowanej oferty nadawców ciekawymi usługami interaktywnymi, a w przyszłości także oferowanie audio na żądanie.” – twierdzi Leszek Bogdanowicz.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
1
komentarzy
  1. Witold Sokołowski   2010-01-17 06:15:30

    Świetny pomysł. Może to pierwszy krok w kierunku radia internetowego w samochodzie... A z punktu widzenia mediów i marketerów jakież rozszerzenie zasięgu. Koszty wejścia w radio internetowe też stosunkowo niewielkie, a potencjalne audytorium znacznie się powiększa. Gratuluję pomysłu!

Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...