Zamknij
Social Media - WWW Review

WWW Review

Facebook Buzz

M jak Mobile

PierreRiu.com - ogólnoeuropejska platforma typu „buy&sell”

19Maj2014

Autor: Witold Sokołowski, Tagi: PierreRiu.com

W Polsce, Niemczech, i we Włoszech wystartował serwis PierreRiu.com - pierwsza, ogólnoeuropejska platforma typu „buy&sell”, na której każdy może kupić i sprzedać dobra luksusowe (nowe i vintage) pochodzące od osób fizycznych oraz partnerów biznesowych, czyli sklepów i butików z całej Unii Europejskiej.

Asortyment składa się z kolekcji najbardziej prestiżowych marek modowych, a produkty zawsze weryfikowane są pod kątem autentyczności zanim pojawią się w sprzedaży. To pierwsza tego typu platforma  w Polsce o międzynarodowym zasięgu, dająca dostęp m.in. do kultowych torebek CHANEL, czy apaszek Hermés – niedostępnych w innych butikach.

Za rozwój platformy odpowiedzialna jest Aleksandra Zadygowicz, wcześniej związana m.in. z serwisami: Stilago.pl, Empik.com, Prestigio.pl, czy Envelo.pl. Strategią i komunikacją marki na rynkach polskim, niemieckim i włoskim zawiaduje Kinga Fałat, która przeszła z klubu zakupowego Westwing.pl (biuro prasowe w Polsce prowadzi agencja Tailor Made PR), a rozwojem produktu zarządza Milena Wójcicka, która pracowała przy tworzeniu i rozwoju polskiej platformy Shwrm.pl.

Intensywne działania reklamowe prowadzone będą w Internecie, prasie lifestyle’owej i kobiecej oraz w outdoorze.

PierreRiu.com to projekt finansowany w 80% przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, a pozostałe środki pochodzą od inwestorów z duńskiej spółki Dervin Trade K/S.


stały link | blip |

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
2
komentarzy
  1. kasma wu   2014-06-11 18:41:27

    Dotąd markowe ubrania najczęściej kupowałam w sklepie stacjonarnym, wolałam uniknąć kupienia podróbki. Dlatego uważam, że tego typu serwisom, które dbają o autentycznosć swoich produktów warto przyjrzeć się bliżej.

  2. kasma wu   2014-05-25 13:57:45

    Mnie najbardziej ucieszył fakt, że na tej platformie można sprzedawać swoje markowe rzeczy. Mam kilka takich, których chętnie się pozbędę bo tylko zalegają w szafie, a tak jeszcze może ktoś skorzysta z okazji i będzie mógł taniej kupić taki ciuch z metką.

Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Młdzi ludzie za pomocą zdjęć publikowanych w serwisach społecznościowych nie tylko pokazują kim są, ale przede wszystkim mają świadomość bycia medium - Natalia Hatalska, blogerka.