Zamknij
Nowości - AGD

Nowa linia produktów BEKO w Polsce

Witold Sokołowski, 2005-06-06 08:49:00

Firma BEKO – jeden z wiodących producentów sprzętu AGD w Europie - wprowadziła właśnie na polski rynek nową linię produktów: odświeżono w niej wzornictwo, a w produktach zastosowano nowe rozwiązania technologiczne.

- „Tworzone przez nas produkty AGD są przyjazne dla środowiska i podlegają recyklingowi. Inwestujemy też w rozwój nowoczesnych technologii” - mówi Orhan Sayman, prezes zarządu firmy Beko S.A. w Polsce. - „Jeśli chodzi o styl nowej linii BEKO, nasze produkty wyróżniają się w stosunku do oferty konkurencji. ” – dodaje.

Nowa kolekcję BEKO zaprojektowali eksperci-projektanci z firmy Arçelik - korporacji zarządzającej marką BEKO (grupa ta, podczas odbywających się w marcu 2005 w Niemczech targów branży RTV - CEBIT, uhonorowana została międzynarodową nagrodą „Oskar Wzornictwa” - Design Oscar iF). Nowa linia to wynik wewnętrznego konkursu, zorganizowanego przez firmę Arçelik. Do konkursu zgłoszono dziesięć propozycji zespołu projektowego Arçelik, ale również kilka projektów uznanych europejskich studiów projektowych. Nad ostatecznym efektem pracował zespół, w skład którego weszli projektanci z różnych krajów. Pozwoliło to na stworzenie produktów odpowiadających gustom konsumentów z różnych kręgów kulturowych.

Wejściu nowej linii BEKO na polski rynek towarzyszyć będą działania marketingowe: 6 do 12 tygodniowa kampania reklamowa w telewizji (od września 2005) i materiały POS eksponowane w sieciach handlowych (m.in. Avans, Neonet, Mars).


Za wszystkie działania reklamowe firmy BEKO S.A. odpowiada agencja TBWA. Zakupem mediów zajął się Dom Mediowy Media Direction OMD. Kampanię wesprą również działania PR prowadzone przez Agencję Multi Communications.

Marka BEKO cieszy się coraz większym uznaniem polskich konsumentów. Podjęte przez BEKO działania promocyjne przyniosły już rezultaty: pierwsza w Polsce telewizyjna kampania reklamowa BEKO, która ruszyła z początkiem 2005 roku, spowodowała podwojenie spontanicznej znajomości marki. Ambicje BEKO nie zostały jednak w pełni zaspokojone. Firma planuje do końca 2005 roku uzyskać wzrost świadomości marki do poziomu 35%.

Producentem i właścicielem marki BEKO jest firma Arçelik A.Ş., której główna siedziba znajduje się Istambule (Turcja). Arcelik jest również producentem drobnego i dużego sprzętu AGD, komponentów elektronicznych i domowych urządzeń elektrycznych sprzedawanych pod takimi markami jak Arçelik, Blomberg, Elektra Bregenz, Arctic, Leisure i Flavel.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...