Zamknij
Nowości - Media i marketing

Networks Poland rozpoczyna kampanię reklamową serialu "Wikingowie"

Witold Sokołowski, 2013-10-14 11:46:41

Koncern medialny A+E Networks® Poland rozpoczął największą w swojej historii kampanię reklamową promującą pierwszy serial fabularny na antenie HISTORY® „Wikingowie”, emitowany od 21 października w każdy poniedziałek o 22:00. Równolegle został uruchomiony dedykowany Polsce sygnał HISTORY, dostępny zarówno w standardowej (SD), jak i wysokiej jakości (HD).


„Wikingowie” (9 odc. x 60 min.) to serial fabularny, którego pierwszą serię obejrzało ponad 80 milionów Amerykanów. Jest oparty na legendzie o Ragnarze Lodbroku (w tej roli Travis Fimmel), ciekawym świata wikingu, który stara się przełamywać wszelakie bariery i odkrywać nowe ziemie do podbicia. Ragnar – młody rolnik i głowa rodziny – jest głęboko sfrustrowany zachowawczą polityką swojego wodza, Jarla Haraldsona (w tej roli nagrodzony Złotym Globem Gabriel Byrne – In Treatment, Podejrzani, Ścieżka strachu), który każdego lata wysyła wikińskich najeźdźców na wschód, do krain zamieszkałych przez biednych Bałtów i Słowian. Jarl nie chce zaryzykować nowego kierunku wyprawy. Z pomocą swojego przyjaciela Flokiego (Gustaf Skarsgård – Niepokonani, Zło) budują nową generację łodzi – szybszych, kunsztownie wykonanych i bardziej opływowych niż cokolwiek, co do tej pory pływało po morzach.


W ramach kampanii promującej „Wikingów”, HISTORY zorganizowało event, którego atrakcję wieczoru stanowił występ Addictive TV – znanego brytyjskiego duetu DJ’ów, twórców muzycznych trailerów filmowych i mash-up’ów (http://youtu.be/bCPvl8GcWGo).


Kampania reklamowa serialu rozpoczęła się 7 października i potrwa do końca grudnia. Obejmuje ona współpracę z czołowymi operatorami – Cyfrowym Polsatem i UPC Polska, promocję telewizyjną na kanałach z portfolio koncernu A+E Networks Poland (HISTORY, HISTORY HD, CI POLSAT) oraz na głównej antenie Polsatu, reklamę prasową (m.in. Gazeta Wyborcza, Playboy, Tele Tydzień, Focus, To & Owo, Świat Wiedzy), internet (m.in. Onet.pl, Filmweb.pl), kino (Multikino), radio (RMF FM) oraz outdoor w 9 największych miastach Polski. Zaplanowana jest również szeroka promocja w mediach społecznościowych na Facebooku oraz YouTube. Międzynarodową kreację przygotował wewnętrzny dział A+E Networks. Planowaniem mediów w Polsce zajął się Polsat Media oraz dom mediowy OMD Media Direction.


„Wikingowie” podbili Amerykę – to najpopularniejszy nowy serial fabularny wśród stacji kablowych i satelitarnych w 2013 roku w USA. To pierwsza fabularna produkcja na HISTORY w Polsce i jesteśmy pewni, że ta kampania reklamowa przyciągnie widzów, którzy poznają nowy wymiar rozrywki – mówi Izabella Wiley, Dyrektor Generalna w A+E Networks Poland. Od dłuższego czasu HISTORY utrzymuje w czołówce kanałów dokumentalnych w Polsce w grupie komercyjnej, a oglądalność naszego kanału dynamicznie rośnie. Liczymy, że ta kampania pomoże zwiększyć świadomość naszej marki i ugruntować jej pozycję w Polsce.Wraz ze startem kampanii reklamowej „Wikingów” został uruchomiony oddzielny sygnał (feed) na HISTORY, który pozwoli na zmiany w ramówce kanału względem paneuropejskiej wersji stacji, w tym na wprowadzenie na antenę programów dostosowanych do potrzeb polskiej widowni, bloków autopromocyjnych oraz rozpoczęcie lokalnych akcji marketingowych. W zeszłym roku A+E Networks uruchomiło już polski feed na drugim kanale ze swojego portfolio – poświęconym zbrodniom i śledztwom CI POLSAT.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...