Zamknij
Nowości - Auto-moto

Letnia kampania reklamowa Michelin

Witold Sokołowski, 2005-03-10 12:25:00

"Bezpieczny wybór" to hasło letniej kampanii reklamowej Michelin, która rozpoczęła się w prasie na początku lutego 2005 roku. W marcu swoim zasięgiem obejmie także outdoor oraz reklamy na autobusach w największych miastach Polski. Kampania potrwa do końca kwietnia.

"Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości marki Michelin na poziomie ogólnopolskim, jak i na rynkach lokalnych." - mówi Magdalena Jędrusek, Michelin Polska S.A.

Kampania obejmie zarówno ogólnopolską prasę codzienną (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita), pisma branżowe (Auto Świat, Auto, Motor i Sport, Wysokie Obroty, Auto+, Przegląd Oponiarski), jak i magazyny lifestylowe (Men's Health). Na łamach wymienionych pism znajdą się reklamy prasowe przedstawiające trzy produkty: Michelin Pilot Sport, Michelin Pilot Exalto oraz Michelin Energy. W reklamach prasowych umieszczono sugerowaną cenę każdego z produktów. Ma to umożliwić Partnerom Handlowym Michelin prowadzenie zintegrowanej i przejrzystej polityki cenowej.

Megaboardy i nośniki winylowe wykorzystane w kampanii wizerunkowej pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy i w Poznaniu. W wymienionych miastach a także w Olsztynie, Rzeszowie i aglomeracjach górnośląskich pojawią się także reklamy umieszczone na autobusach komunikacji miejskiej. Sieć sprzedaży Michelin została wyposażona także w 5000 broszur i 6000 plakatów, które, oprócz prezentacji produktów, zawierają cenne porady dla użytkowników opon.

Równolegle z kampanią reklamową prowadzone są działania z zakresu public relations, których celem jest komunikacja produktów i usług Grupy Michelin oraz poszerzenie znajomości zasad bezpiecznej jazdy w okresie letnim.

Kampania reklamowa została zaadaptowana przez TBWA Warszawa. Media zaplanował i zakupił dom mediowy Carat. Adaptacji kreacji letniej dokonała agencja TBWA. Działania z zakresu public relations prowadzi Multi Communications.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...