Zamknij
Prosto z rynku - Marka info

Kobieco i luksusowo - Marka Semilac z nową identyfikacją wizualną

Nowy User, 2017-03-06 20:39:19

Semilac to polska marka, której produkty do stylizacji paznokci cieszą się ogromną popularnością w kraju i za granicą. Ten jeden z wiodących graczy w branży kosmetycznej zdecydował się na zmianę logotypu. Symbol w nowym wydaniu jest zgodny z charakterem marki – aspiracyjny i sensualny.


Rynek kosmetyczny rozwija się niezwykle dynamicznie. Semilac, jako marka będąca jednym z liderów tego obszaru, potrzebowała zdefiniowanej strategii komunikacji wizualnej, która pozwoli jej nie tylko utrzymać pozycję w branży, ale i odpowiednio pozycjonować się na rynkach zagranicznych.


Nasza marka nieustannie się rozwija. Przed nami kolejny, ważny rok – chcieliśmy się do niego odpowiednio przygotować, dlatego zdecydowaliśmy się zweryfikować naszą dotychczasową identyfikację wizualną – mówi Joanna Mączka, Marketing Manager Semilac. – Postawiliśmy na sprawdzonego partnera, który stworzył nowoczesny projekt, uwzględniając to co jest dla nas najistotniejsze, czyli opinię naszych konsumentek – dodaje.


Jakość i aspiracyjność


Punktem wyjścia do zmiany logotypu była potrzeba zbudowania znaku bardziej przystającego do obecnej pozycji marki, która w minionym roku uzyskała certyfikat ISO 22716:2007 (dotyczący Dobrej Praktyki Produkcji). Niezbędne było stworzenie znaku, który wyrazi aspiracyjność i podkreśli najwyższą jakość produktów. Wyzwania podjęła się Agencja Reklamowa OPUS B Brand Design.


- Najistotniejszym elementem naszych prac typograficznych było utrzymanie kobiecego charakteru znaku, ze względu na główną grupę odbiorców marki. Poszukiwaliśmy równowagi pomiędzy miękkim charakterem liter, ich czytelnością oraz światłem między znakami. Wierzę, że nam się to udało – mówi Paweł Frej, Design Director OPUS B Brand Design.


Mocny diament


Istotnym elementem nowego logo jest symbol diamentu. Na skutek premiumizacji podniesiono wartość znaku, który już od kilku lat jest identyfikowany z marką, nie tracąc dotychczasowych skojarzeń. Uproszczono jego formę, nadając mu charakter bardziej nowoczesnego, a jednocześnie maksymalnie czytelnego znaku – co ułatwia jego wszechstronną aplikację. Powstał mocny i wyrazisty symbol, który idealnie dopełnia wizerunek marki i firmy.


Nowe logo po raz pierwszy zostanie zaprezentowane w 1. połowie marca

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Festiwal YouTube w Polsce już 18 czerwca

Zbliża się 3. edycja Orange Video Fest by LifeTube – największe spotkanie youtuberów, gamerów i ich fanów ...