Zamknij
Prosto z rynku - PR w firmie info

K2 stworzył bankowego bota

Witold Sokołowski, 2016-12-19 17:16:38

K2 stworzyła „K2 Bank” - interfejs konwersacyjny oparty o wykorzystanie inteligentnego bota (BankBota). „K2 Bank” rozumie polecenia w języku naturalnym, jest proaktywny, umożliwia zarządzanie finansami z różnych banków oraz integruje się z systemami zewnętrznymi.


„K2 Bank” to interfejs konwersacyjny, który rozumie ludzką mowę i wydawane mu polecenia. Za jego pomocą można więc w błyskawiczny sposób dokonać przelewu, sprawdzić swoje wydatki w różnych kategoriach, otworzyć konto, lokatę, a nawet unieważnić kartę kredytową. Dodatkowo „K2 Bank” jest bardzo proaktywny m.in. przypomina o terminach płatności, informuje o przekroczonym budżecie miesięcznym, czy podpowiada produkty finansowe odpowiadające potrzebom użytkownika.


Stworzony przez K2 interfejs konwersacyjny umożliwia zarządzanie finansami z rożnych banków. Jest to możliwe, dzięki przyjętej w 2015 roku dyrektywie unijnej PSD2, która nakłada na banki obowiązek wprowadzenia otwartego API dla podmiotów trzecich. „K2 Bank” może się też integrować z systemami zewnętrznymi m.in. e-commerce, umożliwiając natychmiastowe płatności, czy z porównywarkami cen.


Od ponad roku przyglądamy się interfejsom konwersacyjnym tworzonym na świecie. Zaprojektowanie użytecznego interfejsu chatbota dla bankowości okazało się sprawą, która ze względu na bardzo dużą liczbę możliwych scenariuszy, wcale nie jest prosta. - mówi Maciej Lipiec, User Experience Director w K2. – „K2 Bank” jest wizją przyszłości w bankowości, ale tak naprawdę, jest ona gotowa do wdrożenia przez K2 dla klientów z sektora bankowego już dziś. Rozwiązania oparte o chatboty, podobne do BankBota, mogą znaleźć zastosowanie także w sklepach internetowych, ubezpieczeniach, opiece medycznej, telekomach, branży travel i wielu innych.


„K2 Bank” wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji, przetwarzania języka naturalnego i wyszukiwania semantycznego, opierając się na rozwiązaniach firmy Stanusch Technologies, która jest partnerem technologicznym K2. Stanusch Technologies to polska firma mogąca pochwalić się największą liczbą zrealizowanych projektów typu chatbot na świecie (wg portalu chatbots.org) i będąca kluczowym sprzedawcą w tym obszarze (wg firmy analityczno-doradczej Gartner).

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...