Zamknij
Prosto z rynku - E-mailing info

Groupon będzie miał spersonalizowany newsletter!

Witold Sokołowski, 2014-05-19 17:20:56

Od teraz nowy newsletter Groupona - określając grupy użytkowników pod względem demografii i struktury - uczy się wychwytywać wzorce zachowań konsumenckich. Dokładnie analizując i korelując duże ilości danych, nowa odsłona newslettera Smart Deals będzie nadawać priorytet określonym ofertom tak, aby jak najbardziej odpowiadały zainteresowaniom subskrybentów, zależnie od zaszeregowania przez pryzmat płci i miejsca zamieszkania.


Smart Deals to przełom w komunikacji Groupona z klientami – powiedziała Aniela Hejnowska, Dyrektor Zarządzająca Groupon Polska – Po raz pierwszy, użytkownik otrzyma ofertę, odpowiadającą jego profilowi. Dzięki temu, że system lepiej przestudiuje nawyki naszych klientów, newsletter będzie lepiej trafiał w ich gusta i potrzeby. Klienci Groupona nadal mogą wyszukiwać dowolne oferty na stronie www i przez aplikację mobilną. Smart Deals z kolei wyśle spersonalizowane oferty, które będą czekać na subskrybentów w mailu. Mężczyzna zainteresowany specjalistycznym sprzętem sportowym, zamieszkujący średnie miasto, najprawdopodobniej nie zobaczy już więc oferty na kosmetyki jako pierwszej pozycji w newsletterze.


Smart Deals to również idealne narzędzie Groupona dla lokalnych sprzedawców. Dzięki bardziej sprofilowanym newsletterom, zwiększy się ekspozycja ofert lokalnych firm przeznaczonych dla klientów mieszkających w określonym regionie, którzy szukają konkretnych produktów czy usług w najbliższej okolicy. Mechanizm Smart Deals na razie dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników, z czasem zostanie wprowadzony do aplikacji na smartfony i na stronie Groupona.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...