Zamknij
Prosto z rynku - E-mailing info

Email bidding - światowa rewolucja w e-mail marketingu

Witold Sokołowski, 2014-12-18 23:30:41

Na polskim rynku startuje innowacyjne narzędzie do e-mail marketingu: e-mail Bidding. Prawdziwy „Adwords” e- mailingu, który opiera się na ofertach „real time” i proponuje zautomatyzowany interfejs dający dostęp do kluczowych na rynku polskim baz danych. E-mail Bidding ułatwia tworzenie i zarządzanie kampaniami e- mailingowymi, z możliwością śledzenia w czasie rzeczywistym efektywności każdej kampanii i jej optymalizacji. To nowa jakość e-mailingu, która pozwala optymalizować koszty i skuteczniej docierać do grupy docelowej.


Klasyczne reklamy przestają działać. Marketerzy muszą dynamicznie dostosowywać się do coraz bardziej świadomych odbiorców, którzy każdego dnia bombardowani są dziesiątkami komunikatów reklamowych. Muszą być obyci z nowymi technologiami, które pozwalają skuteczniej dotrzeć z przekazem do grupy docelowej. Dotychczas największym problemem e-mail marketingu było dotarcie do właściwego użytkownika o właściwym czasie, z właściwym przekazem reklamowym. E-mail marketing do nowej bazy to stawianie wszystkiego na jedną kartę. Jeśli tytuł maila, kreacja, treść czy oferta nie trafią do właściwego odbiorcy, to nie mamy szansy na dynamiczne dostosowanie kampanii w trakcie jej trwania, a pieniądze przeznaczone na kampanię e-mailingową przepadają.


„Dzięki Email Biddingowi tworzymy na nowo krajobraz e-mail marketingu” - deklaruje Michał Sołtys, Head of Central Eastern Europe w Kwanko, międzynarodowej grupy specjalizującej się w prowadzeniu kampanii online marketingowych - „W ciągu dwóch lat RTB zrewolucjonizowała reklamę display i podobnie będzie w przypadku e- mailingu. RTB e-mailing szybko stanie się niezbędnym narzędziem, a my jesteśmy dzisiaj światowym prekursorem w tej dziedzinie!”


„Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego strategicznego partnerstwa” – komentuje Pedro Roque, Prezes Email Bidding. – „Siła przebicia grupy Kwanko i nasze doświadczenie w e-mail marketingu doskonale się uzupełniają. Mamy wspólną wizję przyszłości e-mail marketingu: rewolucjonizować narzędzia udostępniane reklamodawcom, aby mogli realizować swoje cele a jednocześnie dać bazom danych stały dostęp do kampanii, co pozwoli na optymizację ich potencjału. Naszą misją jest ciągłe rozwijanie efektywności współpracy reklamodawców i właścicieli baz danych z całego świata.”


Dotychczas, realizacja kampanii e-mailingowej była procesem bardzo skomplikowanym: od pozyskania baz o właściwym profilu, poprzez negocjacje stawek, kończąc na pomiarze efektywności kampanii. Tymczasem Email Bidding buduje wzajemne relacje między reklamodawcami, którzy chcą promować swoje oferty za pośrednictwem e-mailngu a dostawcami baz danych, którzy chcą je monetyzować w najbardziej efektywny sposób. Jedynie w pełni zautomatyzowana platforma Email Bidding, umożliwia stworzenie kampanii za pomocą 4 kliknięć: precyzyjny cel, wybór oferty, testy A/B, precyzyjne targetowanie i optymalna dostarczalność.


Łącząc miliony deduplikowanych adresów pochodzących z największych na rynku baz danych, platforma umożliwia zdefiniowanie zaawansowanego targetu dzięki kryteriom takim, jak płeć, wiek, zainteresowania, lokalizacja geograficzna. Inteligentny algorytm platformy testuje wiadomość na reprezentacyjnej grupie, a następnie rozpoczyna wysyłkę w kierunku najbardziej reaktywnych na daną ofertę adresów. Email Bidding pozwala więc kontrolować częstotliwość wysyłania reklam, co zapobiega przesyceniu baz danych i w ten sposób zwiększa się efektywność baz i skuteczność kampanii reklamowych.


Zasadą Email Biddingu jest licytacja stawek w modelu CPM i CPC. W przypadku każdej kampanii reklamowej, reklamodawca otrzymuje optymalną stawkę pozwalającą na dotarcie do najlepiej dopasowanej grupy docelowej. Celem Email Biddingu jest zapewnienie reklamodawcom i agencjom zoptymalizowanego ROI i umożliwienie właścicielom baz osiągnięcia jak największych zysków.


W czasie trwania kampanii reklamodawcy mają dostęp do szczegółowych statystyk. Monitorowanie w czasie rzeczywistym umożliwia im szybką optymizację kampanii. To narzędzie pozwala samemu reklamodawcy zarządzać kampanią na wszystkich jej etapach: od wyboru targetu do realizacji celów. Ma on również większy wpływ na wizerunek swojej marki i pełną kontrolę wysyłanych wiadomości.


Anonimowe szyfrowanie poufnych danych zapewnia optymalne bezpieczeństwo kampanii i chroni wszystkie zaangażowane strony, zwłaszcza dostawców baz danych. Dedykowany account manager ma za zadanie pomagać reklamodawcom w zarządzaniu kampaniami reklamowymi i doradzać bazom mailingowym w wyborze kampanii w celu zapewnienia optymalnego rezultatu.


„Samo wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania w zakresie e-mailing nie wystarczy, dlatego w Kwanko nie poprzestajemy tylko i wyłącznie na rozwijaniu zautomatyzowanej platformy i innowacyjnego algorytmu, który leży u podstaw tego rozwiązania. Aby optymalnie je wykorzystać mocno stawiamy też na wkład człowieka i nasze doświadczenie, dlatego chcemy pozostać w bliskim kontakcie zarówno z naszymi klientami jak i wydawcami” mówi Ilona Węgrzycka Country Manager Poland w Kwanko.


Grupa Kwanko, będąca właścicielem spółek NetAffiliation i Swelen, zdradza, iż zamierza wykorzystać swoją siłę przebicia w domenie e-commerce i marketingu on-line, aby rozwinąć Email Bidding w 17 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej, w których jest już obecna.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...