Zamknij
Nowości - RTV

ElektroEko będzie uczyć, co robić ze zużytym sprzętem AGD i RTV

Witold Sokołowski, 2006-10-12 00:00:00

ElektroEko - największa w Polsce organizacja odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - rozpoczęła budowę systemu gospodarowania ZSEE i jako pierwsza podejmuje działania mające na celu wyedukowanie społeczeństwa w zakresie zasadności prawidłowego pozbywania się ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), która implementuje do polskiego prawa dyrektywę Unii Europejskiej związaną z ochroną środowiska przed zalewem tego typu odpadami i przed zawartymi w nich szkodliwymi substancjami nakłada na producentów i importerów sprzętu elektrycznego i elektronicznego (m.in. sprzęt oświetleniowy, AGD, RTV, IT) obowiązek utworzenia systemu zbierania i zagospodarowywania ZSEE.

ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA jest największą organizacją tego typu w Polsce. Udziały ElektroEko w rynku, pod względem rocznej sprzedaży jej klientów, wynoszą odpowiednio: w branży oświetleniowej 90%, w branży AGD 85%, w branży RTV 75%, w branży IT 65%. ElektroEko to spółka akcyjna działająca na zasadach not for profit, która wszystkie wygenerowane środki przeznaczać będzie na tworzenie i rozbudowę systemu zbierania, odbierania, przetwarzania, odzysku, w tym recyklingu i unieszkodliwiania ZSEE.


Celem planowanych przez ElektroEko działań edukacyjnych, które podejmie jeszcze w tym roku, jest podnoszenie świadomości obywatelskiej i ekologicznej Polaków. Głównie będzie to popularyzowanie wiedzy dotyczącej praw i obowiązków konsumentów wynikających z ustawy (prawo do oddania w sklepie zużytego urządzenia przy zakupie nowego tej samej kategorii, prawo do oddania każdej ilości każdego rodzaju sprzętu w gminnym punkcie zbierania, zakaz wyrzucania ZSEE wraz z innymi śmieciami).

ElektroEko zamierza rozbudzać w społeczeństwie także świadomość ekologiczną poprzez wyjaśnianie na czym polega szkodliwość substancji zawartych w wyeksploatowanych urządzeniach elektrycznych i elektronicznych zalegających na wysypiskach śmieci, w lasach, na łąkach, w rzekach.

Więcej informacji pod adresem www.elektroeko.pl

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...