Zamknij
Relacje

Chopinowskie obchody

Łukasz Jakubiak, 2010-03-08 07:27:36

Chopinowskie obchody

Rok Fryderyka Chopina trwa w najlepsze. Trzeba przyznać, że Polska jak długa i szeroka świętuje rok naszego największego kompozytora. Ilość działań promocyjnych i wielkość instytucji, które włączyły się w obchody jest imponująca. Niektórzy narzekają, że zbyt dużo pieniędzy wydaje się na promocję i obchody, jednak większość Polaków ma dobre odczucia i popiera akcję. Mamy już film promujący Warszawę przez Chopina (nie odwrotnie) ,,Warszawa Chopina”, którego premierowy pokaz odbył się w Pałacu Kultury i Nauki. Media, twórcy i Prezydent Warszawy wspólnie obejrzeli 30 minutowy film. Dziennikarze otrzymali chopinowskie gifty, a film następnego dnia pojawił się na YouTube. Ma być pokazywany na całym świecie i to dzięki niemu Warszawa ma stać się prawdziwym miastem Chopina.

Film pokazuje Warszawę piękną , nowoczesną, ale również pełną odniesień do historii i swoich wybitnych mieszkańców, w tym właśnie do małego Fryderyka. Chopin spędził tutaj pierwsze lata swojego życia i to tu komponował swoje pierwsze utwory. Mieszkał przy Krakowskim Przedmieściu i biegał po ulicach naszej stolicy.  Warto zwrócić uwagę na to, że historia Chopina mieszkającego w Warszawie jest opowiedziana w specyficzny sposób: akcja dzieje się wiele lat temu, ale na filmie widzimy współczesnych mieszkańców stolicy, komórki i komputery. To wprawia widza w miłe zaskoczenie…

 

 

Na pokaz przybyło wielu dziennikarzy i zwykłych warszawiaków, którym udało się dostać zaproszenie. Pokaz odbywał się w małej sali Kinoteki, dlatego ilość miejsc była bardzo ograniczona. Seans został poprzedzony świetnym wystąpieniem dyrektora obchodów Roku Chopinowskiego i bardzo słabym, czytanym w 100% z kartki wystąpieniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Najciekawszym punktem spotkania było przedstawienie aktorów, przede wszystkim aktora grającego Frycka – Jakuba Zmysłowicza.  Mały chłopiec bardzo profesjonalnie podszedł do swojej roli i cierpliwie udzielał kolejnych wywiadów dla telewizji i radiostacji.

Całość spotkania z dziennikarzami miała miłą oprawę. Przybyłych gości witały hostessy w strojach z tamtej epoki, a już od pierwszych chwil w tle słychać było muzykę naszego wielkiego kompozytora. Nie zabrakło również czerwonego dywanu i gadżetów dla gości. Każdy przy wyjściu otrzymał odtwarzacz MP3 z wgranym zestawem utworów Chopina i kalendarz roku Chopinowskiego.

 

Chopinowskie obchody

 

Jednak film ,,Warszawa Chopina” to jedno z wielu przedsięwzięć, która pojawiły się w Warszawie w związku z obchodami roku Chopinowskiego.   Codzienne poruszanie się po stolicy pozwala na obserwację wielu akcentów przypominających, że to miasto Chopina. Klawiatura na chodniku wzdłuż ulicy Tamka, czy znakomite ławki, z których płyną kojące dźwięki muzyki Chopina. Pomimo, że przez jakiś czas nie działały, czego powodem był mróz to już działają i co najważniejsze – przyciągają ludzi. Widok wycieczki licealistów z uwagą słuchających muzyki ,,z ławki” jest niezwykle przyjemny dla Warszawiaka, który pamięta jeszcze Krakowskie Przemieście pełne dziur i śmieci.

Również bardzo aktywnie w obchodach roku Chopinowskiego uczestniczą same media. ,,Polityka” chociażby wydała ,,Niezbędnik Chopinowski” , z którego można się dowiedzieć głównie gdzie można posłuchać muzyki Chopina. Teoria PR-u mówi, że aby wszystkie działania promocyjne przyniosły pożądany efekt produkt musi być naprawdę dobry i chyba o to nie trzeba się martwić. Muzyka Chopina nawet bez tych działań jest bardzo popularna na całym świecie.

zobacz zdjęcia

Strona 1 z 1 1

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Łukasz Jakubiak

Stały współpracownik serwisu Epr.pl oraz właściciel agencji PRactions. W branży public relations pracuje od 5 lat. W tym czasie zajmował się wizerunkiem firm z branży wydawniczej, ...

W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...