Zamknij
Nowości - Media i marketing

Będzie tygodnik osobistych opinii „wSieci”

Paweł Gębusiak, 2012-12-06 20:15:47

Tysiące opinii, komentarzy od czytelników, e-maile, listy, telefony urywające się w redakcji, a w Internecie ponad osiem tysięcy fanów na Facebooku, nakład znikający

z kiosków w szybkim tempie, wreszcie decyzja o dodruku – tak wyglądały pierwsze dwa tygodnie w redakcji nowego pisma „wSieci”, które zadebiutowało na rynku prasowym

26 listopada br.


Jeden wątek w napływających od czytelników się powtarzał: namowy by jak najszybciej zmienić cykl wydawniczy na tygodniowy.


Dziś już wiemy, że wydawca wraz z redakcją zdecydowali, iż pismo stanie się tygodnikiem. Decyzję poprzedziła analiza wyników sprzedażowych, badania rynku tygodników opiniotwórczych oraz zapotrzebowania czytelników – zarówno dzięki wykorzystaniu narzędzi zewnętrznych, jak też środków redakcji i wydawnictwa.


- Jeszcze w grudniu wydamy pierwszy numer tygodnika osobistych opinii „wSieci”. Nie możemy dłużej zwlekać. Czytelnicy zażądali od nas decyzji i oczekują na nasz tygodnik. Jesteśmy gotowi. Mamy doskonały zespół autorów i tytuł, który zyskał już uznanie i poczytność – wyjaśnia Jacek Karnowski, redaktor naczelny „wSieci”, który zapowiada, że magazyn w formie tygodnika będzie utrzymywał wyznaczone w pierwszym wydaniu standardy.


Drugi numer „wSieci”, jeszcze w formie dwutygodnika, ukaże się już 10 grudnia w nakładzie zwiększonym do 200 000 egzemplarzy. Poświęcony zostanie w dużej mierze tematom niezależności mediów, rzetelności dziennikarskiej i wolności słowa. W nowym numerze czytelnicy znajdą teksty m.in.: Piotra Zaremby, Jacka Karnowskiego, Doroty Łosiewicz, Jerzego Jachowicza, Marka Pyzy, Marzeny Nykiel. Teksty redakcji uzupełnią artykuły takich publicystów, jak Bronisław Wildstein, Piotr Semka, prof. Andrzej Nowak, Ryszard Makowski, Sławomir Cenckiewicz. W wydaniu pojawi się także tak lubiana przez czytelników rozmowa braci Karnowskich, a także powszechnie cenieni artyści rysownicy jak Andrzej Krauze, Michał Korsun, spółka autorska Bartosz Sztybor i Marek Oleksicki.


Kolejne wydanie – świąteczne, ze znacznie większą liczbą stron, ukaże się 20 grudnia. „wSieci” jako tygodnik, w nowej formule wydawniczej, zadebiutuje 31 grudnia.


Wydawcą magazynu „wSieci” jest Fratria Spółka z o.o. Za promocję czasopisma odpowiada spółka Apella.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
1
komentarzy
  1. Jan Sosło   2012-12-07 09:53:14

    I to jest wspaniała informacja!! Bardzo się cieszę i gratuluję Panom Karnowskim! Uważam Rze upadnie. Było dobrym pismem ze względu na zespół, ale ten zespół już nie istnieje. Nie mam więc żadnych wątpliwości, że tak się stanie, a Uważam Rze wkrótce podzieli los Newsweeka... A ja i tak co tydzień będę miał co czytać! Niechaj żyje wSieci!!

Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...